Lazerle Leke Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lazerle Leke Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Lazerle Leke Tedavisi, genel olarak gelişen teknoloji ile günümüzde vücutta oluşan lekeler artık eskisi gibi çok büyük sorun olmamaktadır. Özellikle kadınlarda erkeklere oranla daha çok takıntılı hale gelen lekeler genel olarak ciddi bir problemler haline gelmektedir. Belirtmek gerekirse kadınlarda lekelerin oluşması yönünden özellikle hamilelik döneminde yüzlerde ve karın bölgelerinde lekeler meydana gelmektedir. Bunun dışında vücutta lekeler cinsiyet ayırt etmeksizin güneş ışınlarından dolayı oluşan lekeler, kaza sonucu yanmalardan kaynaklı olarak oluşan lekeler gibi birçok etkenlerden kaynaklı olarak vücutta lekeler meydana gelmektedir. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak vücutta çirkin görüntülere neden olan lekelere çok kısa bir süre içerisinde yok olabilmektedir. Bundan dolayı, ülkemizde birçok güzellik merkezlerinde gerçekleştirilen lazerle leke tedavisini yapılış aşamasını ve lazerle leke tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri ayrı başlık altında açıklayacak olursak;


Lazerle Leke Tedavisi Aşamaları Nelerdir?


Lazerle leke tedavisi aşamaları genel olarak 4 seansta yapılmaktadır. Bunlar genel olarak amaçları sırasıyla, ilk olarak vücudunuzda leke olan bölgenin soyulması yani derinin kendi kendini soyması amaçlanarak leke bulunan bölgedeki deriyi ayrıştırmak gerekmektedir. Tabi ki ilk iki seans genel olarak mantık çerçevesinde soyulma amaçlanarak seanslar tamamlanır. Sonrasındaki seanslar de ise tekrardan soyunan bu derilerin kendini yenilemesi ve alt tabakadan soyulan derinin kendini yenileyerek daha parlak ve düzgün bir deri çıkması amaçlanarak yapılır ve bu şekilde lazerle leke tedavisi amaçlanır. Fakat belirtmek gerekirse lazerle leke tedavisi seans adetlerini ve aradaki süreçlerini vücudunuzda bulunan leke türü ve bu lekelerin miktarı ile bölgesine göre uzmanlar tarafından belirlenerek gerçekleşir.


Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Genel olarak lazer tedavi seans aralıklarında ve seanslar bittikten sonra cildinizi güneş ışınlarından korumalısınız. Ayrıca bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise özellikle bayanların dikkat etmesi gereken husus seans aralarında makyaj ve diğer kimyasal ürünleri kesinlikle cildinize uygulamamanızdır. Güzellik uzmanı tarafından seans sonrası belirlenen süreç içinde cilde uygulanan doğal veya kimyasal maskeleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Cildinizi her daim temiz tutmalısınız. Çünkü seans sonrasında cildiniz yeteri kadar tahrip olmakta ve yorulmaktadır. Bilinçsiz şekilde kullanılan kimyasallar ile cildiniz tekrardan lekeler ve diğer kalıcı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı, seans sonrası Uzman tarafından cildinizin tekrardan kendine gelmesi ve toparlanması süreci belirlenerek uymanız gerekenleri size birer liste halinde verilecektir. Size düşen bu ikazlara uymanızdır.

Lazerle Leke Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yüzde Beyaz Leke Belirtileri ve Tedavisi

Yüzde Beyaz Leke Belirtileri ve Tedavisi

Yüzdeki Kahverengi Lekeler?

Yüzdeki Kahverengi Lekeler?

Beyaz Leke Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Beyaz Leke Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Ciltte Kırmızı Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Ciltte Kırmızı Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Diş Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Diş Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Vücutta Kahverengi Lekeler

Vücutta Kahverengi Lekeler

Güncel

Akne Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Akne Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6