Yüz Lekeleri İçin Maske Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüz Lekeleri İçin Maske Nasıl Yapılır?

Yüz lekeleri için maske: Yüz lekeleri özellikle kadınlar için büyük bir problemdir. Yüz lekelerinin ergenlik döneminde çıkan sivilcelerle başlayıp, güneş lekeleri, dış faktörler, hamilelik, doğum lekeleri ve ilerleyen yaş nedenleri ile cilt üzerinde kahverengi bir tabaka oluşmaktadır. Yüz lekeleri özellikle yaş ilerlemesi ile iyice belirginleşen ve birçok kişiye sorun yaşatan bir problemdir. Çeşitli nedenlerle cilt üzerinde var olan yüz lekelerinin doğal maskelerle giderilmesi en doğru yöntemdir. Cilt lekeleri için maske yapımı evde hem daha maliyetsiz hem de daha güvenlidir. Cilt lekeleri için lazer tedavisi ve çeşitli peelingleri son çare olarak denemekte fayda vardır. Cilde yan etkisi bulunmayan, cildi besleyen ve ciltteki birçok sorunu içeriğindeki vitamin ve minerallerle gideren doğal maskeler çok daha masum ve zararsızdır. Ciltteki kahverengi tabakanın giderilmesi elma sirkesi maskesi ve yoğurt maskesi ile mümkündür. Bu maskelerle kişi cildinin hem beslenmesini hem de lekelerin giderilmesini sağlamış olur. Yüz lekeleri için uygulanan aşağıda tarifi verilen maskeler cilde ışıltı verir, cildi sıkılaştırır ve cilt renk tonunu en az 2 ton açar. Lekelerin hafiflemesine hatta giderilmesine fayda sağlar.


Yüz lekeleri için yoğurt maskesi yapımında kullanılacak malzemeler

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yüz lekeleri için yoğurt maskesi hazırlanışı ve uygulanışı


Bir kab içerisine yoğurdu alarak içine karbonatı ilave edin. Daha sonra biraz karıştırın. Karbonat köpürmeye başlamadan siz uygun temizleyicilerle cildinizi iyice temizleyin. Maskenin temiz cilde uygulanması her zaman daha faydalı olmaktadır. Cilt iyice temizlendikten sonra yoğurt ve karbonata karışımını cildinize sürün. Yaklaşık yarım saat cildinizde bekletin. Hazırlanan bu maske hem cilt tonunuzun açılması için hem de lekelerin giderilmesi için en uygun maskelerden biridir. Sizde düzenli bir şekilde bu maskeyi cildinizde uyguladığınızda cildinizdeki birçok problemin giderildiğini ve lekelerin silikleştiğini hissedeceksiniz.


Cilt lekeleri için elma sirkesi maskesi

  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı sade soda

Cilt lekeleri için elma sirkesi maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

Öncelikle cildinizi uygun temizleyicilerle temizleyip cildinizi bütün kirlerden arındırın. Daha sonra bir kab içerisine elma sirkesini koyarak içerisine sodayı ilave edin. Biraz karıştırdıktan sonra bir pamuk yardımı ile temiz cildinize elma sirkesi ve soda karışımını sürün. 10-15 dakika kadar cildinizde bekletin. Süre dolduktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeden arındırın. Sabah akşam cilt lekeleri için günde 2 kere uygulanan bu maske kısa sürede lekelerin açılmasına fayda sağlayacaktır.

Yüz Lekeleri İçin Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sivilce Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Sivilce Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Kırmızı Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Vücutta Kırmızı Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Sırtta Leke ve Kaşıntı Nedenleri?

Sırtta Leke ve Kaşıntı Nedenleri?

Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilce Lekelerine Çözüm

Vücutta beyaz Lekeler Neden Olur?

Vücutta beyaz Lekeler Neden Olur?

Güncel

Gebelikte Kahverengi Leke

Gebelikte Kahverengi Leke

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6