Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer, Sivilce hemen hemen her gencin baş belası olup oynandığı zaman sürekli leke oluşturur. Sivilce oynamadığı zaman leke olusmayip tekrardan yok olmaktadır. Akne hem sağlık açısından hem estetik açıdan rahatsız edici bir sağlık sorunu olmaktadır. Aknelerden sonra kalan sivilce lekeleri de pek çok kişinin kâbusu olmaktadır. Örneğin yüzdeki sivilce lekeleri limon suyu ile yapılmaktadır. Karbonat ile peeling yapımından sonra yüzdeki sivilce lekeleri geçmektedir. Bal da oldukça faydalı olmaktadır. Limon suyu ile yüzdeki sivilce lekelerini geçirmek oldukça mümkün olmaktadır. Örneğin: yüzdeki sivilce lekelerinin kaybolmasında yardımcı olur yani bir pamuğa eşit şekilde su ve limon suyu damlatılır ve sadece akne izlerinin olduğu bölgeye uygulanmalıdır. 15-20 dakika sonrasında yüz iyice yıkanıp durulanmalıdır. Limonun pH derecesi 2 cildinizin ise 4.0-7.0 arası olduğundan dolayı ciltte limon suyunu uzun süre tutmak zararlı olabilmektedir bu nedenle kısa süreli bekletilmesi sağlıklı olmaktadır. Ayrıca yüz yıkandıktan sonra da cilde nemlendirici sürmekte oldukça fayda sağlamaktadır.

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer sorusunun bir cevabı da karbonat olmaktadır. Karbonatı cilde peeling uygulayarak hem ölü hücrelerden arındırır hem de akne izlerinin görünürlüğünü yok eder. Uygulanması gereken tek şey 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırarak, hamur kıvamına getirilip maske yapmaktır. Daha sonra maskeyi cilde 2 dakika boyunca masaj yapar gibi yedirilir daha sonra yüzü yıkayıp kurulamak gerekmektedir. Bu kadar basit olmaktadır. Fakat bu maskeyi sivilce lekelerinin üstüne uygulanması tavsiye edilmemektedir. Çünkü karbonatın değeri yüksek olduğundan dolayı yüzdeki iltihabın artmasına neden olmaktadır. Fakat o kadar zamanım yok diyenler için diğer bir uygulama yapılabilir. Diğer uygulama ise karbonatı sivilce lekelerinin bulunduğu yere toz halinde sürerek 10-15 dakika bekleyerek yıkanmalı ve iyice durulanmalıdır. Bu uygulamayı haftada iki defa uygulamak oldukça yeterli olmaktadır. Fazlası zarar verebilir. Tüm bunlar için yeterli malzeme yok ise evde kahvaltı yaptığınız balı kullanabilirsiniz. Bal sivilce izlerini ve akne lekelerinin yol açtığı lekeleri geçirmekte oldukça faydalı olmaktadır. Çünkü bal antibakteriyel özellik içerdiğinden cildi yatıştırır ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Akne izlerinin olduğu yere balı uygulayın. Bal kürü cilt için harika bir madde olup cildi tahriş etmeden nemlendirir ve nemlenen ciltte sivilce oluşumu azalır ve lekelenmeler de olmaz.

Sivilce lekelerinin geçirme yolu sizin elinizde olmaktadır stres yerine evde doğal maskeler hazırlayarak uygulamalar yapılarak giderilebilir. Sivilce lekeleri inatçı olmayan ve bakım yapıldığı zaman yok olabilen lekelerdir. Siz sivilce lekelerinden daha inatçı oldukça lekelerden kurtulmanız daha basitleşir. Örneğin elma sirkesi lekelere oldukça faydalı bir ürün olmaktadır. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri taşımaktadır. Bundan dolayı cilt bakım maskelerinde kullanılan en önemli bitkisel ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Elma sirkesi, günde bir defa kullanılması yeterli olmaktadır. Akşam yatmadan önce mutlaka cilde pamuk ile sürülür ve masaj yapılır. Sivilce lekelerinin oluşturduğu yerlerin dolması açısından oldukça önemli olduğu için lekelerin de kapanmasını sağlar. Tüm bunların dışında bitki çayları hazırlayarak da uygulamalar yapabilirsiniz.

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Yorumları

soru

Yedier

08 Eylül 2018 Cumartesi

Ergenliğim hemen hemen bitti ve artık 20 yaşına geldim. Bazı sivilce lekeleri sanki kalıcı bir hal almış gibi yüzümde kaldı ve beni çok rahatsız ediyor. Bunun için hızlı bir şekilde geçmesini sağlayacak yapabileceğim herhangi bir şey var mıdır?

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Adet Öncesi Kahverengi Leke Kahverengi Akıntının Sebepleri

Adet Öncesi Kahverengi Leke Kahverengi Akıntının Sebepleri

Dişlerde Sigara Lekesi Nasıl Çıkar?

Dişlerde Sigara Lekesi Nasıl Çıkar?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Çil Lekeleri Nasıl Geçer?

Leke Giderici Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Leke Giderici Krem Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göğüste Leke Neden Olur?

Göğüste Leke Neden Olur?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6