Yüzdeki Kahverengi Lekeler?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüzdeki Kahverengi Lekeler?

Yüzdeki Kahverengi Lekeler, kişileri görünüm açısından olumsuz etkilemesinden dolayı pek çok kişinin büyük sorunu olarak bilinmektedir. Yüzde meydana gelen kahverengi lekelerin nedeni olarak gösterilen ilerleyen yaş ve ciltteki pigmentasyonun fazlalaşması gibi sebeplerle meydana gelebilmektedir. Yüzdeki kahverengi lekeler özellikle ilerleyen yaşlarda rastlandığı gibi güneş ışınlarına korumasız maruz kalan kişilerde de rastlanmaktadır. Bu lekeler ayrıca hamilelik döneminde rastlanan hormonal dengesizlikler, cilt alerjisi, genetik, sebepler, depresyon, stres, uyulmayan hijyen kuralları ve menopoz nedeni ile de meydana gelebilmektedir. Yüzde meydana gelen kahverengi lekeleri bütünüyle ortadan kaldırarak iyileştirmek mümkün değildir. Ancak bu lekelerin hoş olmayan görünümlerini en aza indirmek mümkündür. İşte sizler için derlediğimiz yüzdeki kahverengi lekeleri azaltmak için uygulanacak bazı doğal ürünlere ve yöntemlere birlikte göz atalım.


Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Maske TarifiMalzemeleri

  • 1 adet büyük boy kuru soğan
  • 1 kahve fincanı elma sirkesi
Hazırlanışı: Kahverengi lekeler için etkili olan maskenin yapımında kullanılacak ana madde doğal soğan suyudur. Bir adet soğanın kuru soğanın kabuklarını soyduktan sonra bir kabın içine rendenin iri gözü yardımıyla rendeleyerek ayrı bir kabın içine soğanları sıkarak suyunu alalım. Soğan suyunun üzerine elma sirkesi ilave ederek iyice karıştıralım. Ardından elde edilen karışımı bir parça pamuk yardımıyla yüzdeki kahverengi lekelerin olduğu kısımlara sürerek 10 dakika kadar bekleterek ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Bu maskenin iyileştirici etkisinden faydalanmak için düzenli olarak haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır.

Limon Suyu: İçerinde barındırdığı ağartıcı bileşenler sayesinde limon suyu taze olarak sıkıldıktan sonra yüzde meydana gelen kahverengi lekelerin üzerine düzenli olarak sürülmesinden dolayı kahverengi lekelerin kısa sürede renklerinin açıldığı bilinmektedir. Kullanılacak bir adet.

Hint Yağı: Genellikle cildin doğal parlaklığı ve renk tonunun belirginliğini korumasını sağlamak için ve cildin çok daha pürüzsüz görünmesi açısından oldukça faydalıdır.

Aloe Vera: Özellikle Aloe vera bitkisi asırlardır cilt bakımı için kullanıla gelmiştir. Bu nedenle günümüzde de aynı şekilde cilt problemleri için kullanılmakta olan bu bitki ciltte meydana gelen tahriş ve kızarıklıklara karşı mükemmel sonuçla sağlayan aloe vera bitkisini yüzde meydana gelen kahverengi lekelerin iyileşmesi bakımından da iç huzuruyla kullanılmaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Kremler: Yüzdeki kahverengi lekeler için yukarıda verdiğimiz doğal metotlar dışında yüzdeki kahverengi lekelerin koyu görünümünü açmak ve en aza indirmek için cilt beyazlatıcı kozmetik içerikli kremler kullanabilirsiniz. Ayrıca cildinize beyazlatmak amaçlı bir krem uygulayacaksanız mutlaka doğal içerikler barındıran kremleri tercih ederek ciltte meydana gelebilecek alerjik sorunların önüne geçebilirsiniz.

Yüzdeki kahverengi lekeler genel olarak önemli derecede seyreden bir sağlık problemi olmamasının yanı sıra hızla yüzün tamamına da sıçrayabilmektedir. Bu nedenle şayet uyguladığınız doğal tedavi metotlarına rağmen yüzdeki koyu renkli lekelerde en ufak da olsa bir azalma ve iyileşme sağlanamıyorsa kesinlikle bir cilt uzmanına başvurarak meydana gelen lekelere neyin sebep olduğu hakkında ve tedavi şekilleriyle ilgili Uzman ağzından sağlıklı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekelerine Çözüm

Sivilce Lekelerine Çözüm

Haber Bülteni

Güncel

Sivilce Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Sivilce Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Ben Lekesi Bitkisel Tedavi

Ben Lekesi Bitkisel Tedavi

Yüzdeki Beyaz Lekeler Neden Olur?

Yüzdeki Beyaz Lekeler Neden Olur?

Tırnakta Beyaz Leke Belirtileri ve Tedavisi

Tırnakta Beyaz Leke Belirtileri ve Tedavisi

Yüzdeki Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Yüzdeki Lekeler Belirtileri ve Tedavisi

Yüzdeki Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Akne Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Akne Lekeleri Belirtileri ve Tedavisi

Akciğerde Leke Belirtileri ve Tedavisi

Akciğerde Leke Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6